Jak vybrat sněhovou frézu?

 

Sněhové frézy dělíme v základu na jednostupňové, dvoustupňové – poslední novinkou je třístupňová fréza,                a dále dle přenosu hnací síly rozlišujeme frézy kolové nebo pásové.                                                                               Co je na první pohled vidět je šířka záběru. Na menší a členité plochy doporučujeme šířku záběru do 60cm.         Na rozlehlých plochách vám větší šířka záběru ušetří až polovinu času.Co vidět není je konstrukce motoru. Zimní   motor je konstuován na práci v extrémních podmínkách včetně startování. Elektrostartér ulehčí i tuto činnost. Nezapoměňte na výkon motoru – silný motor neztrácí otáčky při zatížení a tím nedochází ke zpomalování práce nebo zahlcování výhozového komínku.

 

 

 

Jednostupňová fréza 

jeden šnek sbírá a zároveň tlačí sníh do výhozového komínku. výhodou je nízká hmotnost, kompaktní provedení, snadná menévrovatelnost v členitých prostorech

• PRO MENŠÍ MNOŽSTVÍ SNĚHU

• ŠETRNÁ K DLAŽBĚ

• IDEÁLNÍ PRO CHODNÍKY A MENŠÍ PŘÍJEZDOVÉ CESTY

 

Dvoustupnová fréza 

v první fázi se nekolik segmentu ozubeného šneku umístených v pravém úhlu ke smeru pohybu, zakusuje do snehu (treba i tvrdého nebo udusaného) a posouvá ho smerem   ke šneku. Druhou fází je rychle se pohybující turbína, která sníh skrz komín hází daleko od stroje.

STŘEDNÍ AŽ TĚŽKÁ SNĚHOVÁ POKRÝVKA

• RYCHLÉ A ÚČINNÉ ODKLÍZENÍ SNĚHU

• IDEÁLNÍ PRO ŠIROKÉ CHODNÍKY, PARKOVIŠTĚ APOD.

Třístupňová fréza 

v první fázi dvojice segmentů ozubeného šneku umístěná na vnější části krytu šneku tlačí    sníh směrem do středu do druhé fáze, kde se nachází střední segment ozubeného šneku,   který sníh akceleruje do třetí fáze – k turbíně, která vyhazuje sníh skrz komín vysokou  rychlostí daleko od stroje ve zvoleném směru.

I PRO TĚŽKÝ A MOKRÝ SNÍH

• VÝKONNÉ A RYCHLÉ ODKLÍZENÍ SNĚHU

• IDEÁLNÍ PRO RYCHLÝ ÚKLID VELKÝCH PLOCH  

 

Další vlastnosti zvyšující komfort při práci s frézou.

Posilovač řízení    

 Řízení s posilovčem a nulovým poloměrem otáčeníznamená rychlejší a méně namáhavou práci a ovládání jednou rukou. Díky snadnému manévrování ma chodnících všech tvarů a rozměrůzvládnete svou práci rychleji a s menším úsilím. Pouhým zmáčknutím páčky na rukojeti řídíte směr otáčení frézy.

 

Strhávací nože

Umístěné po stranách krytu šneku odsekávají vysoké sněhové hradby a umožňují průjezd i těmi nejtěžšími závějemi. Lepší výkon a snadnější práce i v extrémě hlubokém sněhu.

 

Pracovní reflektor

Silné pracovní reflektory zabudované do ovládacího panelu umožňují bezpečnou práci i za tmy.

Share This